Інфографіка про війну на конкурсі «Information is Beautiful Awards»
Щороку проводиться церемонія нагородження найкращих матеріалів по візуалізації даних, інфографіці та інтерактивних штуках – «Information is Beautiful Awards». У цьому році зʼявилось декілька проєктів, повʼязаних з війною, які увійшли в шортлист.
1. «Відтінки темряви» від Текстів
«Тексти» зробили прекрасну роботу, зібрали інформацію про вимкнення світла та створили інфографіку, як пропадало світло під час перших блекаутів. Шкода, що я дуже пізно побачив їх анонс по збору інформації про вимкнення світла – я в якийсь момент згадав, що забув вимкнути логи, коли робив віджет з станом електроенергії – ним користувалось в пікові дні до десяти тисяч людей, і можна було б агрегувати (звісно, що анонімну та неперсоніфіковану) інформацію про стан світла в регіонах.
Взагалі, дуже вболіваю та рекомендую Тексти – у них прекрасна візуалізація та аналітика! Наприклад, останній матеріал про те, як у росіян побудована оборона на півдні, або розслідування про масове вбивство на Житомирській трасі. Або як вони проаналізувати 10 тисяч стенограм (!) з виступами Путіна, і візуалізували, як змінювалась його риторика.
За останні тижні вони також візуалізували карти обстрілів, і це справляє зовсім інше враження, на відміну від повідомлень в моніторингових каналах. Вважаю, що це треба номінувати на наступну премію!
Голосування триває до 15 жовтня, і також важливий момент, що голосувати можна без авторизації, але враховуватимуться лише голоси зареєстрованих користувачів. Якщо є бажання підтримати цей ресурс – лінк на голосування (але не забудьте авторизуватись). Інструкція від Текстів у них на сайті також є.
2. Статистика з сиренами до річниці повномасштабного вторгнення від El País
Нарешті El País прибрали пейвол для цього матеріалу, тому тепер вже можна насолодитись переглядом! Дуже гарна аналітика по тривогах з контекстом подій. Звісно, що там не завжди є пряма кореляція з подією та тривогами, але було дуже приємно побачити, що навіть іноземні ЗМІ також роблять інфографіку.
Приємний бонус (для мене ггг): журналісти правильно написали в матеріалі моє імʼя та прізвище (на відміну від Vadym Klimenko в NY Times), і матеріал зроблений з любовʼю!
3. Ілюстрований сторітелінг про депортацію з окупованих територій
Гарна візуально, але страшна історія про фільтраційні табори та про депортацію українців в Росію. Хоч такий формат напрочуд виглядає на великих екранах, але і під мобільні теж вдається адаптовувати це все.
One more thing: це ніде не було номіновано, але постійно згадую матеріал від NY Times про Битву за Київ – ось ці рендери карти, міста (хоч воно десь і створено було до 19-го року), порівняння та відео... І саме під час перегляду я вперше зрозумів, що Київ – це ж місто, яке за площею більше навіть за той же (материкова частина) Нью-Йорка!
Взагалі, якщо подивитись весь шортліст премії, то там є дуже багато прикладів для натхнення та рішення, як гарно можна репрезентувати дані.