Блог Книжки Блогрол

Я створив донатний принтер, підʼєднаний до монобанки (+ стрім)

Одного ранку я прокинувся, зайшов в соціальну мережу твітер, і побачив запитання від якогось чувака – він запитував, хто що робив цікавого з термопринтером? І я раптом зрозумів, що вдома не вистачає для експериментів саме цього принтера! Швиденько підібрав найгарніший термопринтер в інтернеті, отримав його, роздрукував своє перше зображення, і спробував зробити шось серйозніше!

🎥 Лайв (UPD Вже не працює)

Оновлено: Тут раніше був стрім з записом коментарі донатів, які закидуються на банку. Ви можете переглянути, наприклад, останній.

Потрапити на стрім ніколи не було простішим – треба закинути будь-яку суму (від 1 грн, але вона може трошки збільшитись в залежності від попиту, і чи вдома я – щоб папір швидко не закінчився – це буде невидима донатна рука), і коментар надрукується протягом наступної хвилини (якщо він раптом не впаде або папір не закінчиться та не зажує)!

Все, що впаде на ту банку, в кінці-кінців піде на якийсь збір у твітері, бо намагатись окупити цей девайс – це дуже тупо!

Про термопринтери

Взагалі, термопринтери – досить цікава штука! Їх використовують в основному для друку чеків та квитків, де не витрачається фарба, і не треба постійно думати, що там щось може висохнути або треба замінити фарбу. Але з часом шрифт зникає – у мене самий перший в житті квиток на літак вже вицвів, тому виглядає, як новий!

А розробники на основі термопринтерів час від часу роблять різні штуки:

  1. Є камера-принтер, де замість фото створюється та друкується вірш на основі того, що потрапило в кадр;
  2. хтось друкував та стрімив смс-повідомлення, які приходили на мобільний номер;
  3. а десь можна намалювати картинку, і вона надрукується
  4. хтось ще створив мімімішний Little Printer, на якому друзі можуть публікувати та друкувати повідомлення через інтернет;
  5. хтось собі друкує кожного дня автоматично todo-списки задач або прогноз погоди, або заголовки новин – всі ідеї прямо прекрасні!
  6. І на якісь дизайнерській конференції дизайнери з фізичними продуктами сканували на якомусь стенді свої продукти, і принтер друкував посилання на створене відео з QR-кодом;

Як це працює

MVP-версія виглядала якось так. Зараз у камери ще зʼявився нормальний повноцінний штатив замість для підставки моделі літака, але в цілому все точно так само і виглядає. Додано пізніше: перед публікацією я зрозумів, шо папір гарно не скручується, тому там зʼявилась [невидима на відео] планка, через яку тепер прокручується папір :)

У мене вдома валяється Raspberry PI, яку до останнього часу я використовував для перевірки електроенергії вдома, але тепер їй разом з камерою випала важлива роль – бути сервером!

А реалізація вийшла навіть умовно простою – є веб-сервер, який підписаний на вебхуки від монобанку (до речі, стало відкриттям, що при проксюванні A-записів в cloudflare DNS, вебхуки взагалі не приходитимуть – їх зазвичай вмикають, щоб приховати IP сервера), який постійно тримає підключення з принтером по блютузу (навіщо кабель? щоб тримати постійно на зарядці), генерує зображення з сумою/датою/описом та надсилає на друк. З текстом все дуже погано, тому постійно генерується зображення.

Стрімиться це все на youtube – дуже дивно, але я взагалі не знайшов сервісів, де можна дуже довгі робити стріми. Зазвичай на стрімінг-платформах ліміт в 2-4 години, а тут точно треба більше.

Ну і для випадків з вимкненням світла, це все переключається автоматично на power bank, який працює як UPS. Дивно, що роутер дуже чутливий до відключень, тому він вимикається та вмикається, а raspberry навіть не помічає переключення, тому намагається підключитись знову до ютуба.

Звучить та виглядає приблизно якось так:

На майбутнє

Початкова ідея була, щоб дозволяти друкувати графіті, але це точно не вийшло б зробити за декілька годин, хоча ось зараз згадуються малюнки на картах тривог та тікток-гадалки, і є потенціал!

Енівей, якщо у вас є ідеї, що можна зробити на основі цього – пишіть всі ідеї на пошту! Обіцяю, шо ні копійки від вашої ідеї в карман не піде 😀

💌 Підписочка!

Зазвичай я пишу про свої невеликі проєкти, дослідження, про прочитані книжки та все цікаве, що знаходжу для себе.

Без спаму та AI – лише мій крафтовий контент!

Анонси також можна побачити у мене в твітері, блускаї або підписатись на RSS.

© Клименко Вадим
[email protected]
Підписочка
На e-mail або RSS
Соцмережі
Твітер / Блускай / Фейсбук
Цікавеньке
Блогрол
Створено під час повітряних бледін у  Fill 3 Києві