Враження від Dia browser
Мені дуже подобається браузер Arc. Мені дуже у ньому подобаються Spaces, як він прекрасно виглядає, тому після переходу на нього (хоч це і сталось з другого разу), через цей мені стало дуже незвично користуватись Safari та Chrome. На жаль, розробники повністю припинили його розробку й зараз зосередились на новому інноваційному проєкті — браузері Dia.
Нещодавно, нарешті, я отримав до нього доступ та спробував погратись з ним – над ним працювали більше, чим півроку. На редіті його постійно порівнюють з Arc, але це повністю інший браузер.
При першому запуску, браузер пропонує зробити AI (працює на базі chatgpt) персоналізованим – тому можна вказати, які відповіді виглядають краще. Ну і тепер форма пошуку в chatgpt замість форми пошуку.
Відчуття таке, ніби браузер створювали спеціально для інтеграції з якоюсь AI-компанією. Фактично, AI – це голова фіча, яка і вирізняє Dia серед хроміумних браузерів.
Найбільш за все сподобалось те, як він працює з ютубом – тепер можна політоту не дивитись, а просто розмовляти з чатжпт про це!
Насправді, як виявилось, ніякої тут магії немає – браузер просто витягує транскрипцію з ютуба та надсилає її в OpenAI разом з моїм текстом, але виглядає як дійсно вау-вау! Ще можна попросити додати таймкоди, які іноді в описах не вказують, і це працює!
Напевно, на цьому фічі закінчуються – окрім чатбота в сайдбарі так нічого революційного не зʼявилось :). Звісно, що анімації та взаємодія з чатом дуже гарна, і в split view обидва вікна відправляються в контекст, і дуже багато невеликих та красивих штук, але чому це зробили у вигляді нового браузера – незрозуміло. На редіті згадували, що кодова база браузера Arc вже дуже меех, тому може це і стало однією з причин, чому це винесли в окремий браузер.
В dia-комʼюніті є канал #didnt-know-it-could-dia-that, де користувачі діляться цікавими знахідками. Одна з гарних ідей – це розширити персоналізацію з промптами та прикладами, щоб браузер міг робити самарі з різними /слеш-командами, і це навіть працює, і не треба постійно тримати відкритим чатжпт та копіювати промпти.
Декілька днів тому зʼявилась Finals Mode-сторінка, де є приклади, як користувачі використовують браузер – дуже багато студентських прикладів, як вони генерують тексти, або роблять саммарі з різних наукових матеріалів. І наче це як працює, але GPT по своїй природі може пропускати важливі деталі, роблячи самарі, хоча здавалося б – це одна з найкращих штук, які ЛЛМ можуть робити.
Варто враховувати, що це альфа-версія (може тому практично нічого більше там і немає), але в цілому відчуття, що не треба очікувати від Dia якоїсь революції (як було з arc).
Ну і по тому, як нативно це вбудоване в браузер, мені здається, рано чи пізно епл прийде до чогось такого в Safari. А я побіг спілкуватись в чатжпт з уявним Портніковим!